Vi åbner igen!!!


Så kom dagen endelig hvor vi kan åbne op igen. Alt B&U træning vil ligge på normale tidspunkter fra og med onsdag den 21. april.

Hvis du har glemt hvornår det er de forskellige hold træner, så kan du se alle tiderne på linket her: LINK - VORES HOLD


Hvis du er interesseret i fægtning og gerne vil starte til sporten, så er alle vores B&U opstartshold aktiveret fra den 21. april. Det betyder at du bare skal kontakte os, så skal vi nok finde det perfekte hold til dig. Vi hører til på Ryparkens Idrætsanlæg (Østerbro) og DGI-Byen (Vesterbro). Du kan bruge linket ovenover "Vores hold", til at give dig et overblik over vores mange tilbud. Ellers kontakt klubbens Cheftræner Malte Trier Mørch, så skal han nok hjælpe. E-mail. mtm@trekanten.org


Vores voksenhold må desværre vente lidt endnu. Vi forventer at disse hold starter op torsdag den 6. maj.


Vi følger selvfølgelig DIF og DGI Covid-19 regler nøje. Sådan at alt træning bliver udført så sikkert som overhovedet muligt. Du kan læse mere om disse regler på dette link:

LINK - DIF COVID-19