Træning inden nedlukning


Kære medlemmer i Trekanten

Som et led i regeringens plan for at stoppe smittespredningen, bliver hele idrætslivet i Københavns Kommune lukket ned fra og med på onsdag d. 9. december. Hvis du vil have dit udstyr med hjem fra klubben, skal du om muligt hente det i dag mandag eller i morgen tirsdag.


Vi udsender mere information om nedlukningen i løbet af dagen.


Vi afvikler alle hold mandag og tirsdag i både DGI-Byen og Ryparken.


Du vil i den næste tid kunne læse mere om klubbens tiltag under nedlukningen. Det vil du kunne gøre på www.trekanten.org/covid19


Du vil også kunne holde dig opdateret på følgende Facebook-grupper:


FKT B&U – søndag For fægterne på Familiefægtning og søndags B&U-holdet FKT B&U – DGI-byen For fægterne på B&U-holdet i DGI-byen FKT B&U Kårde – Torsdag For fægterne på B&U-holdet på kårde i Ryparken kl. 16-18 FKT B&U – forældre For B&U-talentholdet og dem, der fægter B&U-stævner FKT Monday/Thursday For voksenholdene om aftenen mandag og torsdag FKT Adult Beginner For voksenbegynderholdet om mandagen kl. 17.30-19 Olympisk Kraftcenter Lukket gruppe for klubbens elitefægtere